Odpowiedzialna i niezależna kobieta zasługuje na sukces, czyli recenzja książek Kamili Rowińskiej

Kim jest Kamila Rowińska? Certyfikowanym coachem. I wiem, co teraz pomyślicie. Mamy już dość tych pseudoznawców, którzy lepiej wiedzą jak mamy żyć. No właśnie, ja też za niektórymi nie przepadam, lecz z Kamilą Rowińską jest inaczej. Przeczytajcie do końca, jeśli chcecie poznać coś nowego, a następnie zweryfikujcie to sami.

To, że do każdej dziedziny, którą opisuję, podchodzę uczciwie, możecie przeczytać między innymi w TYM artykule, gdzie opowiadam, dlaczego jedna z książek Mateusza Grzesiaka (także coacha) nie przypadła mi do gustu. Tym razem jednak na warsztat biorę trzy książki Kamili Rowińskiej: Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale, Kobietę niezależną oraz najnowszą Zasługujesz na sukces.

Co wyróżnia je z wielu innych książek dotyczących rozwoju osobistego oraz biznesowego? Ano to, że są niezwykle konkretne. Strony nie krzyczą Wierzę w Ciebie! Wszystko, czego pragniesz jest na wyciągnięcie ręki, jeśli tylko tego chcesz! Rusz się w końcu z kanapy i zacznij działać na wszystkich polach swego życia! Autorka w każdym kolejnym rozdziale podaje konkretne wskazówki oraz przede wszystkim podstawy działań, które nas interesują. Nie mówi także przy tym, co mamy robić.

Którą książkę wybrać? Pytanie dość ciężkie, dlatego, że każda wnosi do naszego życia coś innego. Buduj swoje życie… pomaga nam określić nasze wartości, które tak często są inne od tych, które całe życie uznawaliśmy za swoje. Z książki dowiemy się jak żyć zgodnie z nimi, dlatego jest ona pewnego rodzaju bazą do całej reszty. Jest w niej wiele ćwiczeń, które podczas czytania, powinnyśmy wypełnić. Coach nie mówi, co mamy robić. On umiejętnie zadaje pytania w taki sposób, że sami w końcu dochodzimy do tego, czego pragniemy i co musimy zrobić, by to osiągnąć. Autorka bardzo często mówi o balansie między życiem prywatnym a zawodowym. Kobieta niezależna skierowana jest głównie do kobiet (kto by pomyślał ;)), które pragną niezależności mentalnej oraz finansowej, ale nie do końca wiedzą jak się za to zabrać, np. przy trójce dzieci i milionie obowiązków w domu. Książka stała się wydawniczym bestsellerem. Zasługujesz na sukces natomiast jest już mocno biznesową pozycją. Oczywiście nadal dotyka sfery prywatnej, lecz skupia się na sukcesie finansowym. Dołączone są do niej dwie płyty DVD, na których Kamila Rowińska przeprowadza wywiady z przedsiębiorcami, aktywistami czy prawnikiem. Są one bezcennym uzupełnieniem książki i dostarczają nam dużo niezbędnej wiedzy, takiej której w szkołach niestety nie doświadczymy.

Kamila Rowińska to certyfikowany coach. Oznacza to, że skończyła studia z zakresu coachingu, a nie jak to często bywa zaledwie weekendowy kurs. Przez wiele lat zarządzała także wielotysięczną grupą ludzi i swoją wiedzę całkowicie opiera na własnym doświadczeniu – zawodowym oraz prywatnym. I nie uprawiam teraz jakiegoś wazeliniarstwa, a jedynie przytaczam fakty. Panią Kamilę spotkałam chyba raz w życiu, w dodatku osiem lat temu jako młoda, mocno zagubiona wśród wielu dorosłych ludzi dziewczynka, więc jeśli kiedyś przeczyta ten artykuł, to i tak nie ma prawa mnie pamiętać. Od tamtej pory jednak w jakiś sposób śledzę jej karierę, dlatego z czystym sumieniem mogę polecić jej książki. Nam, studentom, mogą się one niezwykle przydać.

Autorka tekstu: Justyna Kalinowska

Post dodany: 29 stycznia 2017