Prawo farmaceutyczne i nie tylko!

Farmaceutyka zajmuje się lekami, zaczynając od ich zaprojektowania, aż po dystrybucję. Działa na poziomie leczenia chorób, a także zapobiegania im, przez co ma nieoceniony wpływ na zdrowie ludzi, a co za tym idzie – przyczynia się do poprawy jakości życia społeczeństwa. Rynek farmaceutyczny jest innowacyjny i rozwija gospodarkę państwa.

Fascynujący świat leków, nowości medyczne, etyka pracy w branży farmaceutycznej są w ogniu zainteresowania, dlatego tym tematom naprzeciw wychodzi IV Ogólnopolska

Konferencja Naukowa Prawa Farmaceutycznego PoPrawna Farmacja.

Wydarzenie złożone będzie z trzech paneli: Lek, antybiotyk, suplement – co jest czym?, Zdrowie psychiczne na polu farmacji oraz Co się dzieje w polskich aptekach?, w ramach których uczestnicy będą mieli możliwość wysłuchania aż dziesięciu prelekcji, prowadzonych przez przedstawicieli ośrodków akademickich, a także kancelarii prawniczych. Wiele tematów zostanie poruszonych, a między innymi te dotyczące błędów w przyjmowaniu leków bez recepty, aktualnych problemów psychiatrii w Polsce, czy też tego, z czym obecnie wiąże się prowadzenie apteki.

Konferencja organizowana jest przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Katowice oraz Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji, a zatem młodych ludzi

zaangażowanych w działalność akademicką, pragnących zgłębiać swoją wiedzę i organizować wydarzenia.

PoPrawna Farmacja skierowana jest do studentów wszystkich kierunków, pracowników uniwersytetu oraz osób spoza środowiska akademickiego. IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa Prawa Farmaceutycznego odbędzie się 17 stycznia 2024 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego przy ulicy Bankowej 11b na auli numer 6. Zapraszamy do śledzenia wydarzenia w mediach społecznościowych ELSA Katowice.

Artykuł powstał we współpracy z ELSA Katowice

Tekst: Julia Klimek